phoca_thumb_s_ug-logo1Ponad cztery tysiące osób uczestniczących w wykładach, warsztatach i wycieczkach to bilans pięcioletniej działalności Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (GUTW). Zakończenie jubileuszowej edycji odbyło się w środę, 27 maja, w głównej auli Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego - poinformowała rzecznik UG, Barbara Czechowska-Derkacz. 

Słuchacze uczestniczyli w wykładach z zakresu medycyny, historii, literatury, astronomii, astrofizyki, oceanografii, nauk społecznych, psychologii. W ofercie dodatkowej znalazły się warsztaty języków obcych - pięć lektoratów na różnym poziomie zaawansowania, warsztaty komputerowe, plastyczne, literackie, fotograficzne, historii sztuki, z zakresu kultur wschodu, ruchowe, relaksacyjne, Tai Chi czy Nordic Walking. 

Gdański Uniwersytet Trzeciego Wieku prowadził też cykl wykładów wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Gdańska, Telewizją Edukacyjną Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej. 

Każdy słuchacz Uniwersytetu Trzeciego Wieku otrzymuje indeks, który uprawnia do udziału w zajęciach i umożliwia symboliczne zaliczanie wykładów i warsztatów. 

Wykłady odbywają się na Wydziale Prawa i Administracji UG, a od 2009 roku również w nowym gmachu Wydziału Nauk Społecznych. Dzięki temu w zajęciach może uczestniczyć większa liczba osób. 

W ciągu pięciu lat działalności powołano filie Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Gdańskim w Kartuzach, Pruszczu Gdańskim i Pelplinie. 

Gdański Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Gdańskim powstał w listopadzie 2004 roku. Głównym celem powołania GUTW była chęć realizacji idei kształcenia ustawicznego, rozwoju przez całe życie, zgodnie z Deklaracją Lizbońską. GUTW ma aktywizować intelektualnie i społecznie osoby w wieku dojrzałym - informuje Beata Czechowska-Derkacz.

źródło: PAP - Nauka w Polsce
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->