Studia na specjalności filologia słowackiej pozwalają zdobyć wykształcenie humanistyczne oraz ogólnofilologiczne, zorientowane przede wszystkim na południowo- i zachodniosłowiański obszar językowy. Podstawowym celem kształcenia na Filologii słowackiej jest opanowanie przez studentów tego, co we współczesnej lingwistyce nazywa się kompetencją językową i kompetencją komunikacyjną. Kto będzie idealnym kandydatem na te studia? Z pewnością osoba, która ma naturalny talent do nauki języków obcych. Kandydat powinien również interesować się kulturą tego regionu.

W trakcie studiów:

Obok udoskonalania umiejętności językowych studenci kształcą się również w zakresie wiedzy językoznawczej, literaturoznawczej i przekładoznawczej w języku słowackim.

Po studiach:

Absolwent przygotowany jest do podjęcia pracy w organizacjach i instytucjach współpracujących z Czechami, Słowacją, Serbią, Chorwacją, Macedonią, Słowenią, Bułgarią, Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą, a także w sektorze usług wymagających dobrej znajomości języka i kultury kraju jego specjalności.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->