Studia na kierunku filologia fińska dają możliwość opanowania języka fińskiego na najwyższym poziomie oraz zdobycie wiedzy o kulturze języka, historii Finlandii oraz zdobycia praktycznych umiejętności w wybranej specjalizacji przygotowującej do wykonywania przyszłego zawodu. Dlaczego ten kierunek jest aż tak oblegany przez kandydatów na studia? Przede wszystkim nie tak łatwo nauczyć się tego języka gdzie indziej niż na wydziałach filologicznych. Po drugie, znajomość tego języka stwarza niepowtarzalne szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy.

W trakcie studiów:

W trakcie studiów student zapoznaje się z teorią języka fińskiego, nauką gramatyki, translatoryki i lingwistyki. Dodatkowo filologia fińska zapoznaje z kulturą i historią skandynawii, pozwala poznać odpowiednie zachowania w kulturze, co jest bardzo ważne w przyszłej pracy na tamtejszym rynku.

Po studiach:
Absolwent znajdzie zatrudnienie w placówkach oświatowych, jak również w dyplomacji i administracji państwowej. Może pracować w charakterze tłumacza lub w szkołach językowych, a rozwój współpracy z przedsiębiorstwami skandynawskimi stworzył zapotrzebowanie na osoby znające język fiński.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->