wsaib logoJuż 14 listopada w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni odbędzie się seminarium naukowe, które będzie poświęcone historii gdyńskich policjantów w okresie II wojny światowej. Organizatorami spotkania są: Muzeum II Wojny Światowej, Urząd Miejski w Gdyni oraz Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Seminarium ma charakter otwarty - wszyscy zainteresowani mogą wysłuchać wykładów i prelekcji specjalistów. W tym dniu swoje wykłady wygłoszą:
  • prof. Bolesław Sprengel "Gdyńscy policjanci w ochronie bezpieczeństwa II Rzeczypospolitej",
  • dr Jarosław Tuliszka "Udział gdyńskich policjantów w obronie Wybrzeża w 1939 r." ,
  • prof. Tomasz Chinciński "Upamiętnienie i historia. Rola Muzeum II Wojny Światowej w kształtowaniu pamięci i prowadzeniu badań naukowych na temat losów gdyńskich policjantów w latach 1939-1945".
  • Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpienia Teresy Patsidis, zastępcy dyrektora Muzeum Stutthof ds. Muzeum Piaśnickiego.

Tego samego dnia zostanie podpisane porozumienie o współpracy w przedmiocie prowadzenia projektu badawczego pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Urzędem Miejskim w Gdyni a gdyńską uczelnią. Oprócz tego WSBiA oficjalnie rozpocznie współpracę z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku.
plakat 5.112

Jak studiuje się w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego?
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->